Hidrolik Direksiyon Pompası Tamiri

Hidrolik direksiyon sistemi, kullanılan aracın istenilen yöne kolay ve zahmetsiz bir şekilde yönlendiren bir sistemdir. Hidrolik direksiyon sistemi bir nevi aracın kılavuz ve yol gösterici sistemidir. Basit bir hidrolik direksiyon sistemi; direksiyon simidi, direksiyon dişli kutusu, direksiyon deve boynu kolları, rotlar ve tekerleklerden oluşur. Sorunsuz çalışan bir hidrolik direksiyon sistemi, aracın park edilmesi sırasında kolayca manevra yapabilmesini sağlamalı ve yüksek hızlarda hassasiyetini koruyabilmelidir. Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde kullanılan araçlar bir eski modellerine göre daha hafif ve daha konforlu halde tasarlanmıştır. Bundan dolayı hidrolik direksiyon sistemi de her geçen gün daha modern ve insan gücüne ihtiyacı duyma-dan aracı yönlendirebilecek şekilde daha hassas hale getirilmiştir. Bu hassasiyetin farkını bilmeden en küçük bir arıza esnasında müdahale edilmemesi durumunda en düşük bir ücret karşılığında yapılabilecek bir işlem size daha büyük sorunlara sebep verebileceğinde bilmemiz gerekir.

Genelde Görünen Arızalar

Direksiyondan tıkırtı sesi geliyorsa.
Park esnasında direksiyon geri toplamı yorsa.
Direksiyon çevrildiğinde her zamankinden fazla güç istiyorsa.
Hidrolik direksiyon kutusu yada hidrolik direksiyon pompasında yağ sızıntısı varsa.
Bozuk yol yüzeyinden dolayı gelen darbelerin direksiyon hakimiyetini kaybetmesine neden oluyorsa.
Araç dar ve virajlı yollarda sürülürken hidrolik direksiyon sistemi ön tekerlekleri çabuk, kolay ve hızlı bir şekilde çeviremiyorsa.

Bu ve bunun gibi durumlarla karşılaşmamak için aracımızı düzenli ve sürekli olarak kontrol etmek gerekir.

Erken tespit edilen bir arızaya bağlı bulunan parçanın diğer parçalara zarar vermeden müdahale edilip tamir edilmesi büyük ücretlere sebep olacak başka bir parçanın arızalanması engellenebilir. Hidrolik direksiyon kutusu ve hidrolik direksiyon pompası herhangi bir arıza durumunda orijinal parçası tamir edilebilir.

Böylece yedek parça aramaktan ve yüksek ücret ödemekten kurtulursunuz.
Önerimiz orijinal parçasının tekrar tamir edilmesidir.
Piyasada bulunan Çin mallarından kaçınılması gerekir.
Bire bir parçaların uyuşmamasından hariç uzun ömürlü olmayıp diğer orijinal parçaların bozulmasına sebep olabilir.

Artım Direksiyon servisimizde arıza tespitinden sonra Direksiyon Pompa Tamiri tecrübeli uzman personelimiz tarafından yapılmaktadır. Hidrolik direksiyon pompa tamiri tamamlandıktan sonra siz değerli müşterimizle birlikte son kontroller için deneme sürüşü yapılmaktadır. Test sürüşü sonrası herhangi bir sorun olmadığı anlaşıldığında işlem tamamlanarak araç sahibine teslim edilmektedir.

Hidrolik Direksiyon Tamir ve Bakımı İçin