EPS Elektromekanik Direksiyon Tamiri

EPS Direksiyon, İngilizceden dilimize elektrikli performans sürüşü olarak çevrilen Electric Power Steering kelimesinin kısaltılmış halidir.

Otomobil üreticileri son yıllarda araçlarında EPS direksiyon sistemini kullanmaya başladılar. Hidrolik direksiyon sistemlerinin görev ve amacının birebir aynı özellikleri taşımaları yanında sistemde hidrolik yağı ve hidrolik pompa bulunmadığından avantajlı olarak görülmektedir. EPS direksiyon sistemi elektronik devrelerden oluştuğundan elektrik aksamında meydana gelen aşırı yüklenmelerde veya yağışlı hava durumlarında devrelerine su sızması nedeniyle bu tür direksiyonlarda arızalar meydana gelebilmektedir.

EPS uyarı ışığı neden yanar?

Bu ışık, Kontak anahtarı ON (açık) konumuna getirildikten sonra 4 saniye süreyle yanar veya motor çalıştıktan sonra söner. Ayrıca EPS sisteminde arıza olduğunda da yanar. Sürüş sırasında yanarsa, aracınızı mutlaka servisimize getirin!

Artım Direksiyon servisimizde öncelikle EPS Hidrolik Direksiyon kutusu arıza tespiti yapılmaktadır. Arıza tespitinden sonra Direksiyon Pompa Tamiri tecrübeli uzman personelimiz tarafından yapılmaktadır. EPS hidrolik direksiyon tamiri tamamlandıktan sonra siz değerli müşterimizle birlikte son kontroller için deneme sürüşü yapılmaktadır. Test sürüşü sonrası herhangi bir sorun olmadığı anlaşıldığında işlem tamamlanarak araç sahibine teslim edilmektedir.

Hidrolik Direksiyon Tamir ve Bakımı İçin